درباره ما

تاریخچه

 
معرفی باشگاه کوهنوردی ستاره نگین البرز

باشگاه کوه نوردی ستاره نگین البرز در سال 1394به همت گروهی از کوه نوردان استان البرز و در قالب گروه وثبت شرکت موسسه کوهنوردی تاسیس گردیده . این باشگاه فعالیت های خود را زیر نظر فدراسیون کوهنوردی جمهوری اسلامی ایران و نیز هیات کوهنوردی استان البرز به منظور توسعه و ارتقای ورزش کوهنوردی به شکل همگانی و بالا بردن سطح علمی کوهنوردان آغاز نمود. این گروه در مجوز فعالیت خود را در قالب باشگاه از وزارت ورزش و جوانان دریافت نمود . از ابتدای تشکیل باشگاه ستاره نگین البرز تا کنون بیش از. نفر به جمع ستاره نگین پیوسته اند که در حدود. نفر از افراد را بانوان تشکیل می دهند.

باشگاه کوه نوردی ستاره نگین فعالیت های خود را زیر نظر مجمع و هیات مدیره باشگاه پیگیری می نماید. 

مهم ترین فعالیت های این باشگاه را می توان به شکل زیر دسته بندی کرد:

• کوه پیمایی: صعود قله های داخل ایران، پیمایش خط الراس های مهم کشور از جمله پیمایش دماوند به علم کوه و…

• سنگ نوردی: صعود دیواره های معروف ایران از جمله دیواره ی علم کوه، یافته، لجور، بیستون، طاق بستان، شروین و گشایش مسیرهای سنگ نوردی بر روی اکثر دیواره های کشور و…

• غار نوردی: پیمایش غارهای معروف ایران از جمله غار قلایچی، سراب همدان، امجک، هامپونیل ،کهک ، آویشور و… 

• یخ نوردی: صعود دیوار ها و آبشار های یخی معروف در ایران از جمله آبشار نوا، خور، سنگان، هملون و…

• صعود های برون مرزی: صعود قله های لنین، نان، شاداغ، آرارات، آراگاز و…

• دره نوردی: پیمایش دره های کمجل، اندرسم، رغز، سجک، تنگ زندان، گزک، اسپی دره، خوسک، کولی اک، چاک رود و …

• اسکی کوهستان: صعود و فرود از قله های مرتفع کشور

• دوچرخه کوهستان: صعود و فرود قله های دماوند، سبلان، علم کوه، توچال، ناز ،کهار، آزاد کوه و…

• طبیعت گردی (اکو توریست) : شامل پیمایش اکثر مسیرهای کویری ایران از جمله عبور از کویر ریگ جن و مسیر های جنگلی ایران و همچنین ایران گردی و جهان گردی 

از جمله فعالیت های دیگر این باشگاه می توان فرهنگی ورزشی پرورش دهد

هم راستا با فعالیت آقایان در زمینه ی صعود های مختلف کوه نوردی، سنگ نوردی و… فعالیت های بانوان نیز در تمامی این سال ها ادامه داشته و با رشد چشم گیری همراه بوده است. با فعالیت بیش از. نفر از بانوان در این باشگاه، در طی این سال ها این رشته ی ورزشی جایگاه خاص خود را در ورزش بانوان در سطح استان ارتقا بخشیده است. در کنار فعالیت های کوه پیمایی، بانوان در سایر شاخه های این رشته ورزشی از جمله سنگ نوردی، دیواره نوردی، پیمایش غارها و دره ها و نیز صعود های برون مرزی و … فعالیت گسترده ای داشته اند.

آموزش علاقه مندان به این رشته ورزشی از سطح مبتدی تا حرفه ای توسط مربیان مجرب و کارآزموده فدراسیون از جمله فعالیت های مهم این باشگاه محسوب می شود. باشگاه کوه نوردی نگین البرز با دارا بودن بیش از مربی در رشته های مختلف کوه نوردی هم چون کوه پیمایی، سنگ نوردی، یخ و برف، اسکی کوهستان و نیز دوچرخه سواری کوهستان از سطح حرفه ای بالایی در میان گروه های کوه نوردی فعال استان البرز برخوردار می باشد.

تقویم سه ماه ی باشگاه در ابتدای هر فصل در اختیار اعضا و سایر علاقه مندان این رشته ی ورزشی قرار می گیرد تا افراد بتوانند طبق زمان بندي اجرای برنامه ها، حضور و فعالیت های خود را در باشگاه برنامه ریزی نمایند.

جلسات هفتگی این باشگاه ، هر سه شنبه در دفتر باشگاه و با حضور اعضا ی باشگاه تشکیل می شود. در این جلسات به ارائه ی گزارش برنامه های اجرا شده در هفته های قبل پرداخته می شود. هم چنین، معرفی برنامه های پیش روی باشگاه، ارائه ی مطالب آموزشی، ارائه ی اخبارجدید دنیای کوه نوردی،معرفی کلاس های آموزشی ونیزمعرفی اعضا ی جدیدباشگاه و… در این جلسات انجام می پذیرد.

باشگاه کوهنوردی ستاره نگین البرز

Climber clubSetareneginalborz